Protez Tırnak Jel Sistemi

Protez tırnak işlemlerinde en çok tercih edilen sistem, bizim de salonumuzda kullandığımız ; jel sistemidir. Jel sistem protez tırnak ; tırnak uzatamayan , tırnak yapısını beğenmeyen ya da yeme problemi olan kişilere uygulanabildiği gibi devamlı manikür yaptırma ihtiyacı hissedenlere de uygulanabilir ve büyük rahatlık sağlar.


Bu sistem sayesinde kendi tırnağınızdan ayırt edemeyeceğiniz tırnaklara sahip olursunuz ve tırnaklarınız asla zarar görmez. Çünkü jel sistem protez tırnak uygulamasında , işlemden önce kişinin kendi tırnağı üzerine koruyucu uygulanır.


Protez tırnak jel uygulaması , takma tırnak değildir. Tırnağınızın üzerine koruyucu sürüldükten sonra jel tabakası koyulur . Devamında ultraviole ışık veren cihaz sayesinde kurutulur ve şekillendirilir. Son olarak oje sürülür ve uygulama tamamlanır. Bu işlemler yaklaşık 2-2,5 saat kadar sürer ve dilediğiniz zaman yenileyebilirsiniz. Jel tırnaklar deniz suyundan , şampuandan , sıcak sudan ya da klordan etkilenmez. Kimyasal içerikli temizlik malzemeleri kullanırken eldiven giymeye özen gösterilmeli ve asetonsuz oje çıkarıcılar kullanılmalıdır.

protez tırnak