Micro Manikür - Kalıcı Oje

Susuz manikür ya da makineli manikür de denilen micro manikür ; micro yani minik dokunuşlar yapılarak uygulanan bir manikür çeşididir.


Normal yani sulu manikürde etler yolunarak uygulama yapılır ve tırnak etleri daha çok ve daha çabuk uzar . Bu da etlerinizin sertleşmesine ve biçimsiz çıkmasına sebep olur. Micro manikürde ise özel cihazlar kullanılarak aşındırma yöntemi ile derinlemesine bir manikür yapılır ve bütün ölü kütiküller temizlenir. Makinenin kaldırdığı etler ise pens yerine özel sterilize edilmiş makas ile ve düz bir kesim yöntemi kullanılarak yapılır. Böylelikle hem daha sağlıklı tırnaklara ve etlere sahip olursunuz hem de etleriniz 1 hafta yerine 2,5 hafta sonunda uzamaya başlar. 


Kalıcı oje ise ; öncesinde kesinlikle micro manikür uygulaması yapılması gereken bir işlemdir. Çünkü micro manikür yapılmazsa tırnaktaki et parçacıklarından dolayı kalıcı oje tutmaz ve sağlıklı bir şekilde kullanılamaz. Ultraviole ışık veren cihaz sayesine sürülür sürülmez kuruyan ve 2,5 - 3 hafta rahatlıkla kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Sürdürdüğünüz kalıcı ojenin üzerine dilerseniz normal oje sürüp de kullanabilirsiniz. Normal ojeyi çıkartsanız bile kalıcı oje , tırnağınızdaki kalıcılığını sürdürecektir. 


Her gün oje sürmek istemiyorsanız ve kusursuz tırnaklara sahip olmak istiyorsanız micro manikür ve kalıcı oje uygulaması tam da size göre..

micro manikür
kalıcı oje