İpek Kirpik

İçerdiği ipek ve ipeksi yumuşaklık sebebi ile sıklıkla tercih edilen , kirpiğinizin üzerine ipek kirpikler eklenerek uygulanan bu çalışma , son dönemin en trend uygulamalarından biridir. Her gün rimel sürüp çıkartmaktan sıkılanlar ya da zamanla yarışanlar için oldukça konforlu ve rahat hissettirecek bir uygulamadır. Bizim tercih ettiğimiz , salonumuzda da uyguladığımız sistem volume tekniğidir. Klasik sistemde her bir kirpiğinizin üzerine tek bir ipek kirpik takılır. Volume tekniğinde ise bir kirpiğe iki ya da iki den fazla ipek kirpik yapıştırılır. 


İpek kirpik uygulamasında en çok dikkat edilmesi gereken iki unsurdan birincisi ; işlemi yapan kişinin profesyonel olması ve işini dikkatli yapması , ikincisi ise kullanılan malzemenin kaliteli olmasıdır. Piyasada oldukça fazla ipek kirpik malzemesi ve yapıştırıcı bulunmakta olup , özellikle ağır kimyasalla içeren yapıştırıcılardan kesinlikle uzak durulmalıdır.


İpek kirpik uygulamasında en sık sorulan sorulardan biri , ‘ kendi kirpiğimizi döker mi ‘ . Salonumuzda yaptıracağınız hiçbir uygulama kirpiklerinizi dökmez ve herhangi bir zarar vermez. İşlem sonrasındaki ilk 24 saatte gözlerinizin suyla temas etmemesine özen göstermeli ve göz makyajınızı temizlerken yağlı ve alkollü agresif temizleyicilerden kaçınmalısınız . 


Tercih ettiğiniz volume’e göre uygulama 1,5 – 2 saat sürer . 21 gün sonra bakım yapılmalıdır. 

ipek kirpik